שם הכותב: תאריך: 17 יולי 2014

אנשים רבים חולמים להיות יזמים.

בינינו מתהלכים המוני אנשים עם רעיונות מצוינים. הם כולם.."חשבו על זה קודם".. מכירים אותם?

אז מה ההבדל בין אלו ש'חולמים' לבין אלו שממש עושים? ואיך לעזאזל מקבלים אומץ כדי לצאת לדרך

הרי לכם כמה שאלות שיעזרו לכם לקבוע האם אתם מוכנים לשלב הבא – מה באמת צריך כדי להתחיל!

 

# 1  – מוכנים לצאת מ'אזורי הנוחות' שלכם?

נעים להכיר! אי וודאות. אחד המאפיינים הבולטים של חיי היזם.

אז אם סדר וארגון מאוד חשובים לכם, וכל הרבעון הקרוב כבר מתוכנן לכם בתכנית עבודה סדורה ( כולל תכנית מגירה..) כנראה שתיתקלו בלא מעט קשיים לאמץ את הקצב היזמי שמביא אתו לא מעט תנודות – רובן – לא מתוכננות

אהה.. ועוד טיפ: היזמות, בייחוד בתחילת המיזם, כרוכה בשעות ארוכות, השקעה אינסופית וצורך כמעט מתמיד לנהל ולשלוט במספר סביבות עבודה במקביל לחיים האישיים- תכנון ובקרה יכולים להכניס קצת סדר בטירוף לכן, אל תוותרו עליהם כל כך מהר, אבל היו מוכנים לפשרות :)

 

מוכנים לקצת טלטלות?

מוכנים לקצת טלטלות?

# 2  – האם אתם ממושמעים?

הגיע הזמן להכיר במציאות החדשה – אתם ורק אתם אחראיים לעצמכם כרגע. כל החלטה, כל תוצאה –  its all on you now. no matter what.

ומאגר התירוצים כבר לא עובד כשאתה שחקן יחיד במערכה. מוכנים לקחת את ההגה? לשאת בתוצאות? איך אתם מרגישים ביחס לאמירות הללו? זו דרך טובה לבחון האם זה זמן טוב לצאת להרפתקה יזמית.

# 3  – איך הבריאות שלכם?

 ליזמים אין חופשת מחלה!  גם לא צריך להביא אישור רופא-  המשמעות היא שגופכם יזדקק בשנים הראשונות לתחזוקה גבוהה הכוללת פעילות גופנית, תזונה נבונה  וכל מה שיסייע לכם לשמור על כושר פיזי ואינטלקטואלי. אם אתם נוטים לחולשה, לעייפות כרונית, ולמערכת חיסונית ירודה שווה שתשקלו שוב את הכניסה לעסק יזמי. לא סתם  אומרים שצריך להיות all in!

אפשרות נוספת היא להתחיל ( היום ) תכנית הבראה לגוף ולנפש ולחזק מערכות לקראת המעבר לאורח החיים היזמי. בריאות, כמו יזמות היא דרך חיים והיא מתחילה בהחלטה!

eat, love, work!

eat, love, work!

 

# 4  – עד כמה אתם טובים במה שאתם עושים? ויותר חשוב – כמה אתם אוהבים לקום לזה כל בוקר?

שלא תטעו – כסף הוא תמריץ מצוין, אבל הוא לבדו לא 'יחזיק' את הגחלת של המיזם שלכם. יזמים, כפי שאנו חוזרים ואומרים, חייבים להיות 'מכורים' לדבר. לחלום, לרעיון, לתחום שבו בחרו – אחרת, קשה מאוד לשרוד את האינטנסיביות של אורח החיים היזמי.

תשוקה היא מלת מפתח בעניין הזה. שאלו את עצמכם בכנות – כי זה הכל או כלום.

# 5  – האם אתם team players?

רבים נוטים לחשוב שיזמות היא מופע סולו, אבל בפועל קיום של קשרים איכותיים הוא קריטי להצלחה ברת קיימא. זה לא רק הערך המוסף של שותפים, קולגות ושאר בעלי העניין כמו רשת התמיכה שיזם זקוק לה בנקודות זמן קריטיות של פיתוח המיזם שלו. אל תמעיטו מחשיבותם של קשרים, ואל תרוצו לבד.. נטוורקינג היא מלת מפתח בעולם היזמות ואם תפעלו בחכמה – זה יעבוד לטובתם.

 

לסיכום – בדקו האם אתם בריאים בגוף ובנפש, אוהבים את מה שאתם עושים, מוכנים לויתורים עבור זה ויתירה מכך מוכנים לקחת אחריות וצאו לדרך עם כמה אנשים טובים לצדכם.

זכרו! זו רק ההתחלה, אבל היא, תלויה רק בכם!

 

מתוך: http://www.entrepreneur.com/article/234621