שם הכותב: תאריך: 24 אוגוסט 2013

לאחר שיזם בהצלחה לא פחות מ-16 עסקים מצליחים, החליט ג'ק סים – יזם סדרתי בינלאומי, וחבר ב World Entrepreneurship Forum, לפנות לתחום היזמות החברתית.

כשזיהה את המצב הקשה של הסניטציה במדינות רבות בעולם – המחסור החמור בבתי שימוש במדינות חלשות המביא איתו התפרצויות של מגפות ומחלות רבות, מים מזוהמים ואיזורי מחייה מטונפים, החליט ג'ק לפנות לנושא הכי פחות "סקסי" ולהקים את "הארגון הבינלאומי לשירותים" (בתרגום חופשי מ World Toilet Organization ) והיום, 12 שנים לאחר שהוקם, והרבה בזכות האישיות המיוחדת והכובשת של ג'ק אשר השכיל להשתמש בהומור כדי לרתום אנשים לנושא שבד"כ פשוט לא מדברים עליו… פועל הארגון לקידום הסניטציה בלמעלה מ-56 מדינות ברחבי העולם ( ! ) באמצעות פעילות ענפה הבאה לידי ביטוי בכנסים, יחסי ציבור, תרומות רבות, מפעלים חברתיים-עסקיים ובקרוב, כך שואף ג'ק, אף יוקם בסינגפור המוזיאון הראשון בעולם לבתי שימוש.

הסרטון Meet Mr. Toilet – על מפעל חייו של ג'ק צורף בתחתית הכתבה.

בקיץ האחרון, הגיע ג'ק לביקור ייחודי שני במחלקה לאסטרטגיה ויזמות בבית הספר למנהל עסקים.

בשנה שעברה, הגיע ג'ק כאורח המרכזי לאירוע הסיום של חממת היזמות, ואילו השנה, הגיע ג'ק במיוחד כדי להשתתף שוב באירוע הסיום של החממות והמאיץ ואף להעביר קורס מיוחד ביזמות לסטודנטים במסלול ה MBA .

במהלך הקורס נגע ג'ק בחוויות האישיות שלו כיזם סדרתי, ובין היתר אף בנושאים כמו מיהו יזם? "איך להשיג כמעט הכל – בחינם", יזמות עסקית, חברתית ועוד… נוסף על כך, ליווה ג'ק את הסטודנטים בהקמת מיזם חברתי אמיתי, בינלאומי – חוות הקקטוסים.

רגע לפני שחזר ג'ק לסינגפור, תפסה אותו ד"ר דפנה קריב, מנהלת המחלקה לשיחה מרתקת ומלאת תובנות על ה"קוד היזמי":


הסרטון – Meet Mr. Toilet – על מפעל חייו של ג'ק –

Meet Mr. Toilet | Jessica Yu from Focus Forward Films on Vimeo.