שם הכותב: תאריך: 22 מאי 2014

רגע לפני אירוע ה- Demo Day שלנו ביום ראשון הקרוב-תפסנו את עופר אורינגר מ- re:charge לשיחה על יזמות, על תכנית החממה שלנו, ועל – איך לא? – מכבי תל אביב

אל חממת היזמות של המכללה הגעתי אחרי שבפעם הראשונה שניסיתי , במעבר בין השנה הראשונה לשנייה של הלימודים , דחו אותי . אמרו לי שמקבלים רק סטודנטים שעולים לשנה האחרונה של התואר . אני מאמין שה"לא" הוא הזרז הכי גדול של ה"כן". כאחד שיזמות , פרו אקטיביות , התמדה, כוח רצון וחלומות בלתי נגמרים (לא אוהב לדבר על עצמי אבל חייבים לא?:) הם דרך חיים ,היה לי ברור שאנסה להיכנס לתכנית בשנית . כך עשיתי והנה אני בפנים.

הנושא של היזמות והרצון לעשות משהו משמעותי ומשפיע על הכדור בו אנו חיים קיים אצלי כבר שנים. עוד שהשתחררתי מהצבא פתחתי עם שני שותפים חברה שעסקה בקידום ובניית אתרים באינטרנט. לאחר מכן המשכתי לעסוק בעולם היזמות במקביל לעבודה בתחום של שיווק ומכירות שהם מרכיבים מאוד חשוב לכול יזם באשר הוא.

נטלתי חלק בשנה השנייה ללימודים בתחרות BIZTEC של הטכניון (אליה נחשפתי כאשר ראשי התחרות הציגו במכללה ) , שם הקמנו אני ושני שותפים מיזם בשם EVANTO .
זוהי פלטפורמה למנהל השיווק של קבוצת ספורט ליצור ENAGAMNET  גבוה ככול האפשר עם קהל אוהדיו במגרש ומחוצה לו . אני מאוד אוהב ספורט והשילוב של יזמות בעולם הספורט בהחלט קסם. מסיבות כאלו ואחרות הרעיון קצת דעך אבל אני בטוח שבעתיד עוד אדע לנתב אותו לכיוון הנכון .

עופר, מה אנחנו הולכים לראות ממך ומהצוות שלך ב- Demo Day ביום ראשון?

במכללה אני חלק ממיזם בשם RECHARGE  ,המיזם הוא שלי , של ירדן קרקו ושל ורד כהן .

re:charge, לשעבר "העץ הנדיב" , הוא מיזם חברתי וידידותי לסביבה שיוצב בפריסה ארצית במרחבים עירוניים.

 re:chargeהוא מתקן מעוצב דמוי עץ המציע טעינה חופשית לסמארטפונים, לפטופים ואולי בעתיד לאופניים חשמליים, כל זאת על בסיס אנרגיה סולארית וירוקה שאינה תלויה בתשתיות. העץ מכיל מטענים המתאימים למיטב המכשירים הניידים. למשטחי הטעינה ניתן לחבר את הסמארטפון, להניח את כוס הקפה, לשבת לעבוד עם הלפטופ האישי ולקבל WIFI חופשי–  תוך כדיי טעינה. העץ מציע  5 מקומות ישיבה מוצלים כדי לעצור ולנוח ותאורה נעימה שתאיר את הלילות.  

בחזון שלנו אנו רואים אנשים עוצרים ליד העץ, מחברים את המכשירים שלהם, יושבים בצלו, מנהלים שיחת חולין קלילה, נהנים מהסביבה וממשיכים הלאה.בדרך זו הם ייחשפו לשימוש באנרגיה ירוקה על בסיס יום יומי. ככל שיותר אנשים ישתמשו באנרגיות ירוקות, כך תגבר המודעות לנושא ואתה החשק לעשות שינוי.

Prototype by Ran Levi & Roee Magadassi

Prototype by Ran Levi & Roee Magadassi

גם המיזם הזה נעשה ממקום של חיבור לנושאים הקשורים אליו . אחריות התאגידית והעובדה שנחשפתי לתכנים בנושא הזה במהלך השנה האחרונה לתואר. היכולת בעזרת מיזם שמאפשר לאנשים טעינה לסמארטפון/ מקום לשבת שימוש באנרגיה סולארית , בלתי תלויה בדבר מלבד קרני השמש המצויים בארצנו בשפע פשוט הדהימה אותי וישר חיברה אותי לרעיון.

החממה בעזרת ה ECOSYSTEM  המדהים שלה , אנשי סגל שבאמת באים לתת מהידע , זמן וכאלה שעברו שדבר או שתיים בנושא של היזמות אפשרה לנו לחשוף המיזם למגוון רחב של אנשים . בנקודבה זו חשוב לי  לציין את החיבור למנטור שלנו , כידוע (או שלא J לכול מיזם יש מנטור שמלווה אותו ) – ינון לנדנברג . אדם מדהים שליווה , מלווה ובטוח (גם אם הוא עוד לא יודע על זה ) ימשיך ללוות את המיזם . איש של עשייה , שמדבר לכול אדם באשר הוא בגובה העיניים , אדם באמת מדהים שנפל בחלקי , ואני יכול לדבר בשם כל חבריי המיזם , בחלקנו שיעבוד כל כך צמוד אלינו.

מהרגע הראשון שהתחלנו לעבוד על המיזם במסגרת חממת היזמות היה ברור לנו שאנו הולכים להוציא אותו אל הפועל , שכן פלטפורמה כמו זו שיש בחממה – פשוט חייבים לנצל.

בימים אלו אנו עובדים על הדגם הראשון שיוצב ב….. תצטרכו להגיע לdemo DATE בכדי לגלות .

ובינתיים, ממשיכים ליהנות מהדרך, להמשיך להאמין בעצמנו ולזכור שכול קושי שאנחנו עוברים רק "ימתיק" עוד יותר את התוצר הסופי – ראו ערך מכבי תל אביב בכדורסל .

טיזר מעמוד הפייסבוק של re:charge - אותנו הם 'הטעינו'

טיזר מעמוד הפייסבוק של re:charge – אותנו הם 'הטעינו'אנר

RECHARGE – NEW ENERGY ON THE GO

חפשו אותם בפייסבוק: https://www.facebook.com/pages/Recharge-New-energy-on-the-go/1436214003293535?ref=hl