שם הכותב: תאריך: 25 יולי 2013

חייו של היזם אינם קלים כלל וכלל. גורמים רבים כמו בירוקרטיה, מאמצי גיוס, כישלונות פיתוח ועוד הופכים מהר מאוד לקשיים נפשיים שממררים את חייו של היזם, אבל זהו בעצם רק קצה קצהו של הקרחון.

הקשיים הנפשיים העיקריים הם:

איבוד העצמאות: בעקבות העובדה שהממציא הגאון חייב לשתף אנשים אחרים ברעיון שלו ובתהליך המסחור של הרעיון שלו הוא אינו חופשי יותר לעשות כרצונו. הוא יגלה חיש מהר שהשליטה שלו נעשית מוגבלת גם בדברים הקטנים כמו ניהול לוחות הזמנים והיומן שלו.

 הצורך לסמוך על אחרים: כל עוד היזם עובד לבדו במרתף הבית שלו או במעבדה אין לו כמעט צורך לסמוך על אחרים. בנקודת הזינוק בה יהפוך לחברה עסקית הוא יצטרך ללמוד לסמוך על אנשים אחרים.

 עבודה מול ביורוקרטיה עצומה: ככל שעולים בדרגים הניהוליים, כן יש צורך לעבוד מול יותר ויותר מערכות ביורוקרטיות. לרובן אין אינטרס אמיתי לסייע או לעזור. ייתכן מצב בו כל דרישה ביורוקרטית בפני עצמה תהיה מכשול ענקי, וכל הדרישות גם יחד יצטברו לכדי קושי נפשי עצום. על נושא זה נדון בהרחבה בהמשך.

 עבודה עם נהלים:  בעולם שבו יש צורך לתעד ולעבוד לפי נהלים, יש מקום גם לנהלים פנימיים בתוך הארגון. בחברה של שלושה עובדים אין צורך בנהלים, אבל בארגון שמעסיק מספר רב של עובדים, שחלקם לא יושבים פיזית במשרדי החברה, נהלים מסודרים חיוניים להצלחת הארגון.  

 פיקוח ובקרה: כל עוד אדם עובד לבדו הוא מפקח על עצמו. מרגע שיאתר משקיע הוא ימצא את עצמו עומד למבחן ולפיקוח כל חודש, כל רבעון, כל שנה. הוא יידרש לתת דוחות ולספק הסברים, וחלק מהפעילויות שלו יהיו שקופות לדרגים שמעליו המנהלים אותו.

 חשש מאיבוד מקור פרנסה: במקום לעבוד במקום עבודה מסודר שדואג לעובדים שלו (הן כאנשים פרטיים והן כקבוצה), מוצא את עצמו הממציא עובד לבדו ומתמודד עם מספר רב מאוד של סימני שאלה הקשורים להצלחה או לכישלון של הפרויקט שלו. היזם, שאולי עבד עד כה במקום עבודה מסודר והתפטר ממנו, מוצא את עצמו מחוץ למערכת הבטוחה הזאת, בלי מקור פרנסה בטוח ובלי הכנסה קבועה.

 עבודה סיזיפית ללא תוצאות מיידיות: כמו בכל דבר חדש בחיים, גם (ואולי בעיקר) בתחום היזמות העבודה היא סיזיפית וללא תוצאות מיידיות. כמו בכל עולם ההמצאות והחשיבה מחוץ לקופסא, כמות התוצאות על פני ציר הזמן נמוכה ביותר, ותוצאה חיובית אחת לא תמיד מבטיחה שגם התוצאה הבאה תהיה חיובית באותה מידה. לעיתים המצרף של התוצאות הטובות, החיוביות, קטן מאוד. התסכול, במקרים אלו, הוא עצום.

 המרת ההמצאות לכסף: כאשר מבצעים המרה של המצאה ורעיון מעולה לכסף, צפה ועולה שאלת האגו האישי של היזם, הממציא, בעל הרעיון. בהמצאה או ברעיון הושקע הרבה מאוד זמן יקר, ופתאום שומע היזם מהבנק, מקרן הון הסיכון או מהמשקיע הפרטי שהרעיון המבריק שלו שווה הרבה פחות מכפי שציפה או קיווה לקבל.

 עבודה במסגרת תקציבית: כל יזם (בעצם, כל מנהל) מוצא את עצמו מחויב לתקציבים. בין אם מדובר ביזם חינוכי, במנהל בית ספר, או ביזם בתחום הנדל"ן –  עליו לעמוד בצורה האופטימאלית ביותר בתקציבים שנקבעו לו מראש. לפעמים התקציבים הללו נמוכים מהדרוש ולפעמים הכספים מגיעים בקצב איטי מדי שאינו תואם את מהירות הפיתוח של המוצר או של השירות. כך או כך, היזם חייב לעמוד במסגרת התקציבית שנקבעה לו (ולעתים אף השתתף בעצמו בהכנתה או באישורה).

 קשיי התנתקות: כל שכיר יכול להעיד שהוא יוצא לחופשה לא כתוצאה מ"לחץ" של מנהליו אלא כתוצאה מצורך אישי שלו או של משפחתו. רוב השכירים יוצאים לחופשה בראש שקט ובלי להיות מוטרדים בענייני עבודה. מנגד, יזם, מנהל, אפילו משקיע, מתקשה לצאת לחופשה של כמה ימים בלי לחשוב על העבודה ובלי להיות בקשר תמידי עם המשרד כדי להתעדכן או לקבל הודעות.

 עמידה בלוחות זמנים: כשם שיש צורך לעמוד בתקציבים, כך יש צורך לעמוד בלוחות זמנים – מגבלה לא פחות חשובה שגורמת לא מעט קשיים נפשיים ליזמים. כדאי לשים לב לעובדה שנושא לוחות הזמנים לכאורה מאבד מחשיבותו ברגע שיזם אינו תלוי במשקיע, אבל רק לכאורה, כי גם כשאין ליזם "דירקטוריון" או "פיקוח עליון" הוא עדיין חייב להתקדם עם ההמצאה שלו בלוח זמנים שאינו בלתי מוגבל ואינו גמיש לחלוטין.

הקשיים והשינויים שהוצגו לעיל דורשים רמה גבוהה מאוד של גמישות מחשבתית בצד יכולת לקבל אותם בצורה הטבעית ביותר. צריך לזכור שאף אחד לא מבקש לעשות "דווקא" ליזמים, למשקיעים או לאנשים שרוצים לסלול את הדרך העסקית שבסופה יהפכו מעובדים שכירים לבעלים גאים של חברה רווחית.

האתגרים שמציב המעבר ממעמד של שכיר לעצמאי, מאדם שמקבל הנחיות לאדם שיוזם הוראות ואחראי לביצוען, מחייבים שינויים פנימיים אצל האדם עצמו, הנובעים מההכרה האמיתית של היזם בעובדה שהדרך החדשה בה בחר ללכת מצריכה שינויים התנהגותיים וחשיבתיים מהותיים.

 חלק מהאנשים שעוברים את התהליך האמור ירגיש שהשינוי הנדרש דרסטי מדי, ואילו חלק אחר רק יצטרך להפנים את הדרישות ולהסתגל לתנאי הסף של הקמת חברה רווחית עצמאית, שמעסיקה עובדים ומפעילה ספקים.overworked businessman

שייך לנושאים: הצלחה, יזמות