שם הכותב: תאריך: 03 פברואר 2013

כששואלים אותי מה היתרון בלהיות סטודנט במסלול האקדמי המכללה למינהל אני לא צריך לחשוב פעמיים על התשובה. המכללה מקנה לסטודנטים שלה את כל הכלים שנדרשים בשביל להצליח בשוק העבודה וזאת בעזרת שילוב מדויק בין פרקטיקה לאקדמיה וחיבור לתעשייה. לראייה, ביום שני האחרון, במסגרת לימודי תואר שני במנהל עסקים בהתמחות בניהול אסטרטגי, התקיימה הרצאה אורח של המשנה למנכ"ל קבוצת אסם רו"ח פני (פנחס) קימלמן. להרצאה הוזמנו גם סטודנטים מתואר ראשון במינהל עסקים ובתור כתב חדשות הקמפוס וחובב בייגלה לא ויתרתי על ההזדמנות להשתתף.

מנהיגי העתיד בארגונים במשק המקומי והגלובלי

Penny Kimleman

ההתמחות באסטרטגיה ויזמות , בניצוחן של ד"ר דפנה קריב (ראש המחלקה) והגב' רויטל אלטברגר (מרכזת ההוראה של המחלקה), עברה לאחרונה שדרוג משמעותי בכל הקשור לתכני הלימוד. כיום, נהנים הסטודנטים מחשיפה מתמדת לתעשייה תוך הקניית בסיס רחב להבנה של אסטרטגיות עסקיות, אינטגרטיביות, יזמות וחדשנות. השילוב של הידע האקדמי והפרקטי מכשיר ומקנה לסטודנטים את הפוטנציאל להנהיג ארגונים במשק המקומי והגלובלי בעתיד. במהלך לימודיהם ובהתאם לתוכן הנלמד בקורס נחשפים הסטודנטים להרצאות של מנהלים בכירים בתעשייה, דוגמת רו"ח קימלמן, שבאים לתאר הלכה למעשה כיצד תכני הלימוד יושמו בארגונים להם משתייכים. לא בכדי הוזמן המשנה למנכ"ל קבוצת אסם להעביר הרצאה בפני הסטודנטים שבשבועות שקדמו לה למדו על אסטרטגיות צמיחה באמצעות מיזוגים ורכישות. כידוע, בשנת 1995 נכנסה קבוצת אסם לשותפות בינלאומית עם תאגיד המזון נסטלה, כיום חברת המזון הגדולה בעולם.

"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?"

נושא ההרצאה שנבחר היה אסטרטגיה אירגונית בסביבה גלובלית. רו"ח קימלמן פתח בסקירה אודות קבוצת אסם, שהוקמה ב-1942 וחוגגת 70 שנה להיווסדה. הוא סיפר לסטודנטים על ההתפתחות של הקבוצה עד למיזוג עם תאגיד נסטלה, שמחזיקה כיום כ- 58.8% מהקבוצה. הוא בחר להציג ציטוט מהספר "עליסה בארץ הפלאות" ובבואו לתאר את היעדים והאסטרטגיה שכל חברה צריכה להתוות לעצמה, סיפר את סיפורה של עליסה שהלכה לאיבוד בארץ הפלאות והגיעה לפרשת דרכים שם פגשה בחתול צ'שיירשמסביר לה שהיא חייבת לדעת לאן היא רוצה להגיע בשביל לדעת באיזה דרך לבחור.

רו"ח קימלמן סקר את השינויים בסביבה העסקית שהובילו את קבוצת אסם לבחור באסטרטגיה של גלובליזציה ואת החיבור לתאגיד נסטלה. הוא תיאר את הצמיחה במכירות וברווח באמצעות גלובליזציה כסם החיים של התעשייה המודרנית. הוא תיאר את השינויים בשיעור המכסים שעומדים כיום על רמה של אחוזים בודדים, החסמים שמדינות בעולם הקימו במטרה להגן על השוק המקומי ירדו, גבולות העסקים אינם נחסמים עוד על ידי גבולות פוליטיים בין מדינות, שיפורים טכנולוגיים בעיקר בתחום התקשורת קירבו בין מדינות וקירבו בין חברות, וכן דיבר על הפוטנציאל לשיפור היכולת התחרותית באמצעות חבירה לחברה רב לאומית בכך שנהנים מהיתרון לגודל שמסייע בשיפור תהליכים ויעילות שמביאה לחיסכון בעלויות.

הוא הציג את תאגיד נסטלה ותאר את הנדבכים לשיתוף הפעולה עם קבוצת אסם שנשענים על הזכות לייבא ולשווק את מוצרי נסטלה בישראל, הזכות לייצר מוצרים, להשתמש בידע וטכנולוגיה והחיבור האסטרטגי ארוך הטווח שהוביל להפיכת נסטלה לבעלת מניות בקבוצת אסם. הוא תאר שלל המוצרים והקטגוריות אותם מייבא קבוצת אסם מול אלו שהיא מייצרת בישראל.

"העולם הוא גם שטוח וגם עגול"

החיבור עם נטלה אפשר לאסם להגביר את תהליך יצירת הערך של החברה, להיחשף לשווקים חדשים ולנצל את ידע והיתרון לגודל. נסטלה משקיעה בכל שנה כ1.5 מיליארד דולר בפרויקטים של מו"פ (סכום שזהה לגודל המחזור של אסם בישראל) והחיבור בין שני החברות אפשרו לאסם להפוך כיום לאחת החברות המובילות בענף המזון בישראל בכל הנוגע לחדשות. "הצלחנו להוכיח שהעולם הוא גם שטוח וגם עגול" אומר רו"ח קימלמן כשהוא מספר על המהפכה שחוללו ה"שטוחים", חטיף הבייגלה שקיבל צורה חדשה תודות לאותה חדשנות.

Think global but act local

החיבור עם נסטלה פתח בפני קבוצת אסם את האפשרות ליהנות מהידע וניסיון של התאגיד אך גם את האפשרות להתרחב לשוק העולמי. בעזרת סדרה של רכישות מוצלחות הצליחה קבוצת אסם להרחיב את פעילותה בתחום הסלטים והמזון המוכן מן הצומח (טבעול). רו"ח קימלמן סיפר אנקדוטה מעניינת על כך שמפעל טבעול שהוקם בצ'כיה נבנה בעיר טופליצה, שבה פעל עוד באמצע המאה ה-19 בית החרושת לאטריות של משפחת פרופר, מייסדת אסם.

למה בחו"ל זה יותר זול?

בסיומה של ההרצאה נשאל רו"ח קימלמן מדוע מוצרי אסם זולים יותר בחו"ל. "בחו"ל אין מע"מ כמו שיש בישראל" אמר, "באנגליה אומנם המע"מ גבוה מזה הנגבה בישראל ( 20% ) אך ההבדל הוא שהוא אינו נכלל על מזון, תרופות ותחבורה ציבורית". הוא טען שהמע"מ בישראל צריך להיות גבוה יותר אבל על מוצרים כמו אלכוהול וסיגריות ולא על מוצרי מזון.

ההרצאה הייתה לי מעניינת מאוד גם בתור סטודנט וגם בתור חובב בייגלה. השנה אני אסיים את התואר הראשון שלי במינהל עסקים ואין ספק שהרצאות כאלה עושות חשק להמשיך לתואר שני ובמיוחד במסלול האקדמי המכללה למינהל. אם גם אתם חושבים על לימודי המשך ורוצים ללמוד במקום שמשלב פרקטיקה ואקדמיה תחת קורת גג אחת שווה להיכנס ולבדוק מה יש למכללה להציע.

שייך לנושאים: אסטרטגיה, אקדמיה