שם הכותב: תאריך: 11 נובמבר 2013

השנה נפתחה לראשונה בישראל תוכנית לאמהות יזמיות שנמצאות בחופשת לידה. התוכנית הינה תכנית ייחודית בשיתוף קמפוס גוגל TLV לארגון יזמיות, בעקבות הצלחת התוכנית עתידה להיפתח בחודשים הקרובים תוכנית זהה באנגליה.

התוכנית מציעה לאמהות הצעירות הרצאות של בכירי התעשייה ושמיעת סיפורים מעוררי השראה של יזמיות ויזמים בתעשייה והכל….כשהתינוקות איתן. בסביבה של פופים ומזרונים תוך כדי החלפת חיתולים, הנקות, הרגעת תינוקות- ניתנו ההרצאות. סביבה כל כך טבעית, אך כל כך לא סטנדרטית למרצים בתעשייה ובכך חדשנות התוכנית.

 מעבר לנטוורקינג חזק וחשיפה לעולם היזמי, התוכנית נותנת כרית ביטחון ברורה לכל הנשים יחד- הבנה של הקשיים זו של שזו ומקום לסוגיות האמיתיות שמעסיקות את האימהות שפונות ליזמות- ניהול של זמן (כשיש תינוק לטפל בו), התמודדות עם חשש של העדר משכורת ובטחון כלכלי למשפחה בתקופה בה אולי לראשונה, אינך יכולה להיות חסרת כל דאגה.

אני חושבת שהבינו בתוכנית שחופשת הלידה הינה הזדמנות לכל מי שקיננה בה היזמות.  זו הזדמנות להתנתק מהשגרה היומיות, ולבחון אפיקים חדשים ומרגשים, כדוגמת פניה ליזמות. אם פעם ציפו מאישה בחופשת לידה רק לטפל בתינוק- התוכנית אפשרה להתמקד גם בקריירה, גם במימוש עצמי והשגת יעדים מקוריים.

כנראה ש"אין דבר העומד בפני הרצון ". :)

4232529275