שם הכותב: תאריך: 06 פברואר 2013

נכתב ע"י אלעד דסקל ורויטל אלטברגר

פרויקט חממות היזמות מתקיים זו השנה השנייה ברציפות, במסגרת מגוון הפעילויות הייחודיות המוצעות לסטודנטים במחלקה לאסטרטגיה ויזמות בבית הספר למנהל עסקים.מדובר בפרויקט ייחודי בו לוקחים חלק 32 סטודנטים בשתי קבוצות מקבילות – סטודנטים לתואר ראשון וסטודנטים לMBA, בעלי מאפיינים יזמיים שנבחרו בתהליך מיון קפדני.

במסגרת שיתופי הפעולה והחשיפה לה זוכים הסטודנטים בפרויקט מיוחד זה, התקיימו אירועי פתיחת השנה, בסוף חודש אוקטובר האחרון, במתחם המאיץ של מייקרוסופט בהרצליה, ובאדיבותם הרבה של צוות המתחם.

כדי לחדד את החוויה, התקיימו האירועים החל משעות אחר הצהריים ועד לשעות הקטנות של הלילה (או אם תרצו – של הבוקר של אחרי…..) וזכו לכינוי "לילות לבנים של יזמות….".

בין לבין חשיבה יזמית, גיבוש צוותים, רעיונות, צרכים, ביצוע משימות ופעילויות יזמיות רבות נוספות, בחצות בדיוק החלה פעילות 'הגשמת חלומות…

כל סטודנט התבקש לכתוב על פתק חלום אישי אותו היה רוצה להגשים במהלך אחד ממפגשי החממה. בין החלומות היו מפגשים על חוף הים, מוזיקת רקע במהלך המפגשים, פגישה עם יזם, ספורט במהלך המפגש ועוד רבים וטובים….

בשלב הבא, הוכנסו הפתקים ל"כובע החלומות", וכל סטודנט התבקש לשלוף מתוך הכובע פתק עם חלום של סטודנט אחר – כל זאת כשהוא לבוש כפייה\קוסם מגשימי חלומות.

מרגע נשלף הפתק, התבקש הסטודנט לחשוב על דרך יצירתית להגשים את החלום של חברו במהלך אחד ממפגשי החממה….

מאז, שבוע אחר שבוע, מגשימים הסטודנטים את החלומות בדרכים יצירתיות ובאופנים ייחודיים.

בין החלומות שהוגשמו עד כה, היה מפגש בחוף הים (מסתבר שלא מעט חולמים על כך…) – הסטודנטים הביאו חול, תמונות של ים שהוקרנו על המסכים בכיתה יחד עם רעש גלים מתנפצים ופיצוחים. אחרים התחפשו לדמויות מפורסמות או הציגו ציטטות מעוררות השראה שהפכו לנושא לדיון במהלך המפגש, דשא סינטטי הוכנס למפגש שהיה אמור להתקיים בחוץ אך הגשם שיבש את התוכניות, ואפילו, הוקמה מבשלת בירות ייחודית של החממה.

Hamama Beer

שייך לנושאים: Accelerator, אסטרטגיה, חממה, יזמות