שם הכותב: תאריך: 09 ספטמבר 2015

לפני פחות משנתיים התחלתי לרקוד ריקודים סלוניים. למרות שידעתי שאני אוהבת לרקוד, עשיתי זאת בעיקר בחתונות ומסיבות ובאמצעות שעורי זומבה. חברה שלי שכנעה אותי לבוא לשיעור ניסיון בבית ספר לריקודים סלוניים והתמכרתי מהשיעור הראשון.
בינתיים התחריתי בתחרויות בארץ ובחו"ל באמצעות בית הספר לריקודים בו אני רוקדת ואני לא מפסיקה ליהנות.
יחד עם זאת, גם השתנה משהו בי ולמדתי להתחבר יותר לעצמי, לגוף ולנפש.
כפרופסור לאסטרטגיה ויזמות, אני מלווה מנהלים רבים לאורך השנים ואני מוצאת שאני משתמשת היום בחלק מהנושאים שלמדתי ברחבת הריקודים כדי להפוך את עצמי ואחרים למנהלים יותר טובים.

בריקודים סלוניים יש מובילים ומובלות. אין אפשרות ששניים מובילים באותו רגע. למרות שנראה בהתחלה שרק הגבר מוביל האמת היא שבריקודים רבים התפקידים מתחלפים אפילו מצעד לצעד. למשל כשרוקדים וולס ווילנאי בסיבוב אחד הגבר מוביל ובסיבוב השני האישה מובילה וכך הלאה. גם בניהול יש מוביל אחד אבל זה לא אומר שאין חלופי תפקידים.
בעולם של המאה ה-21 לכל אחת ואחד ידע וניסיון אחר שתורמים לפעילויות ולתפקידים שונים ולכן, גם בניהול של המאה ה-21 צריך לדעת כיצד לאפשר לאחרים לקחת הובלה על נושאים ופרויקטים מסוימים. בארגונים כמו גוגל ההובלה מתבססת בעיקר על ידע, ניסיון ופנאי להובלה ולאו דווקא על המיקום הפורמלי של האדם במערכת.
ניהול, כמו ריקוד, מבוסס בסופו של דבר על היכולת ליצור יחד דבר שאי אפשר ליצור לבד ולכן אם מתבססים על היכולות שכל אחת ואחד מביא לריקוד ולארגון אפשר ליצור דבר ייחודי ומרשים.
שנה טובה!

NVB15_06639

ניהול כמו ריקוד מבוסס על היכולת ליצור יחד משהו שלא ניתן ליצור לבד

שייך לנושאים: כללי