שם הכותב: תאריך: 25 אפריל 2013

התוכנית "עושים עסקים" של "יזמים צעירים ישראל" בשיתוף המחלקה לאסטרטגיה ויזמות במכללה למנהל נועדה לעודד ולחשוף בני נוער לנושא היזמות העסקית.

לא מעט סטודנטים של המכללה למנהל הופתעו לגלות על המדשאה, ליד בנין מנהל עסקים, דוכן של מכירת עוגות וקפה המופעל על ידי… ילדים!

בצהרי יום חמישי לפני כשבועיים הגיעו תלמידים של בית הספר 'אורט צריפין' למכור עוגות וקפה, כל זאת במסגרת מבצע מכירות כדי לגייס כסף לפיתוח המוצר של חברת 'גנגה', שם הקבוצה שהעניקו לעצמם התלמידים במסגרת פרויקט 'עושים עסקים' של ארגון יזמים צעירים.

את קבוצת התלמידים מלוות שתי סטודנטיות נמרצות ויזמיות בעצמן – רותם ארליך (סטודנטית למנהל עסקים התמחות בחשבונאות) ומיכל אביב (סטודנטית למנהל עסקים התמחות בשיווק).

לקבוצה יש גם מנחה עסקי – דרור מעייני ומנחה פדגוגית – לירון לוי.

המוצר אותו מפתחת חברת גנגה הוא מוצר חדשני העונה לשם – "מפת הפלא".

מדובר במפת שולחן ייחודית שנתפסת בשולחן ובכך נמנעת התזוזה שלה. המפה קלה לשימוש, רב פעמית ובטיחותית.

הילדים ששואפים להצליח בהחדרת המוצר תוך הובלת ייחודיות וחדשנות במסגרת בית הספר, ובעתיד בכלל, פעלו רבות למען גיוס כספים שיסייע להם בכך.

הילדים, שלומדים במגמת לוגיסטיקה ובישול, הנם בשלנים מוכשרים ובייחוד בהכנת עוגות מגוונות וטעימות. בעקבות המלצות מאנשי מקצוע, ישבנו יחד וחשבנו על רעיון שיאפשר להםלנצל את יתרונם היחסי בתחום הבישול וכך החלטנו למכור עוגות כחלק ממבצע גיוס הכספים והמכירות שלהם.

וכך, במדשאה היפה של המכללה, ממש מול בית הספר למנהל עסקים, ובזכות העזרה הגדולה של הסגל האקדמי והמנהלי והעידוד המרגש של כלל הסטודנטים, העמידו היזמים הצעירים דוכן מקסים למכירת העוגות. העוגות הטעימות שנמכרו היו: עוגות גזר, עוגות צימוקים, עוגות שוקולד, עוגות שיש ועוגות תפוזים. ניתן היה לרכוש עוגה קטנה ב20 ₪, עוגה גדולה ב25 ₪, ואפילו פרוסת עוגה ב3 ₪. כמו כן היה ניתן לרכוש פרוסת עוגה עם קפה או תה – ב5 ₪.

ההצלחה היתה מסחררת! הן הסטודנטים והן סגל ההוראה והסגל האדמינסטרטיבי קנו ממעשה ידי התלמידים וכך הצליחו הילדים בסיומו של יום מוצלח לגייס 1300 ₪ !!!

בין היתר, מבצע זה חשף אותם להתנסות מכירתית אמיתית, לעיצוב דוכן ולעמידה מול קהל – כל אלו התנסויות שעזרו להכין אותם לתחרויות הקרובות ולחיים האמיתיים J

פרוייקט יזמים צעירים מחכה לכם! בקרוב מתחילים המיונים לסטודנטים הרוצים להתגגיס לעבוד כחונכים בפרוייקט! אם אתם מחפשים עבודה מעניינת, יזמית, עם מיטב הנוער המשלבת יזמות אמיתית וכיף גדול – זו ההזדמנות שלכם!

לפרטים נוספים פנו אליי, רויטל אלטברגר בדוא"ל : rev@012.net.il או באתר יזמים צעירים

yazamim cakes 2 Yazamim cakes

שייך לנושאים: אקדמיה, הצלחה, חדשנות, יזמות