שם הכותב: תאריך: 23 מאי 2013

השבוע הסטודנטים בקורס מבוא של ניהול יזמות בתואר MBA נהנו מפורום נשים מיוחד במינו, שבו קבוצה של נשים מרשימות במיוחד הגיעו לחלוק מנסיונן וחוויותיהן כיזמיות. הפורום נתן זווית ראיה נשית על עולם היזמות ושוחחו על נושאים כמו: הסתכלות על המיזם כתינוק לא רצוי, השותף העסקי כמערכת היחסית האינטימית ביותר שתחוו בחייכם, איך ניתן להישאר מעודכנות בכנסים בחו"ל תוך שילובם בטיול המשפחתי ועוד. פגשנו ארבע נשים שאינן מתפשרות, יודעות להשיג את רצונן ועושות זאת בעוצמה נשית.

חברות הפאנל:

הילה אוביל ברנר, יזמית ומייסדת פורום "יזמיות"
ליבי כץ, מנכ"לית ויזמת חברת Live Character
ד"ר אורלי פורמן, ממקימי  lingua.ly
גלי רוס
, יזמית היי-טק ולשעבר מנכ"ל חברת רזוס בע"מ לטכנולוגיות דפדפנים

הנשים סיפרו על עצמן. איך הן הגיעו להקמת מיזמים ומה "הכאב" אותו ניסו לרפא.

הילה אוביל ברנר- עו"ד בהכשרתה. לדבריה, "בבית יכולת להיות או עו"ד או רופא, אז בחרתי בדרך הקצרה". לאחר שסיימה את התואר השני בעריכת דין נכנס בה החיידק היזמי- "שזה הדבר המקסים ביותר". כעת מקימה את המיזם השני שלה מעבר ליצירת פורום "יזמיות" המאגד 450 נשים שמכוונות לעזרה הדדית של קידום יזמות נשית.

ליבי כץ– בעלת רקע טכנולוגי אשר ניהלה את התמיכה הטכנית של ICQ ומנהלת תוכן של חברת סטארט אפ, הקימה מיזם שיאפשר דיגיטציה של יצירות שנעשו באופן ידני כמו איורים בספרי ילדים.

ד"ר אורלי פורמן– פסיכולוגית בהכשרתה וחוקרת של לימודי שפה, הקימה את חברת lingua.ly מתוך הקושי שלה למצוא מענה ללימוד השפה בתוך כמויות המידע האינסופיות שמציע האינטרנט. החברה נותנת פתרון מסודר ומותאם לרמה של הלומד.

גלי רוס– יוצאת יחידת 8200 ובעלת רקע כמנהלת פרויקטים ומנהלת שיווק ומכירות לפני שהחליטה להקים את חברת Razossפלטפורמה לניהול והפצת תכנים על גבי הדפדפן.

האם מה שמניע נשים ליזום הינו שונה ממה שמניע גברים?

גלי: "המניעים הם אישיים ומשתנים בין היזמים. יש כאלה שרוצים להיות הבוס של עצמם, יש אנשים שרוצים לנהל – אצלי זה היה רעיון שלא הניח לי. אם אתם מרגישים שיש לכם רעיון שלא עוזב אתכם ואתם עושים עוול לעולם על שאינכם מוציאים אותו לפועל- אז תפעלו! חשוב להקשיב טוב למה מניע אותך, היום יש הזדמנות מאוד גדולה ליזמים בארץ. הארץ היא חממה ליזמות. אם הייתם גרים בחו"ל והייתם באים לארץ לא הייתם מתלבטים. כמות הכסף והחממות שיש פה היא מדהימה. ישראל היא סטארט-אפ ניישן. כשרציתי לגייס כסף זה לא היה בשמיים."

הילה: "יזמות אינה מתאימה לכולם, בגדול החיים של יזם קשים. יש הרבה עוגמת נפש בעולם הזה, ולקח לי הרבה זמן להבין שזה לא מתאים לכולם, ואם את לא באמת רוצה את זה, זה לא יצליח. הרעיון חשוב, אך הוא לא העיקר. השאלה הראשונה היא האם אני רוצה להיות יזמית. אני אמא ל -2. גייסתי כסף כשהייתי בחודש ה-9. המשקיעים היו המומים. שאלו אותי אם אני רוצה כוס מים, אז עניתי שלא. אני רוצה 5 מיליון $."

אורלי: " אצלי הרעיון נולד לפני ה"חיידק" והוא שדחף אותי. כמו הריון לא רצוי, הוא נולד ללא תכנון ונפרדתי מהרבה דברים שעשיתי. הנכונות להקריב מצריכה גמישות."

ליבי: "אימהות מלמדת יזמות מהי. כשמגדלים ילד שלא מתנהג כפי שצופים ולא לכיוונים שאנו רוצים, אך לא ניתן לזרוק אותו. מאלתרים תוך כדי תנועה. אם יש לכם רעיון אל תלכו רק לחברים. חברים יגידו לכם שזה מדהים ובטוח יצליח ואילו אנשים שאתם לא מכירים ימפו לכם את השוק. כל המפגשים של יזמים מאפשרים היכרות עם התעשייה. צריך להציג את המיזם כל פעם עם זווית אחרת של המודל העסקי כדי לחוש את הייתכנות. סעו לחו"ל לכנסם מעניינים תוך שילובם עם הטיולים המשפחתיים. אם אתם יודעים שהרעיון שלכם טוב ובארץ אתם לא מקבלים את הפידבק הנכון תקפצו לתערוכה בחו"ל."

גיבוש הצוות

גלי: "צוות המיזם זה הקשר הכי אינטימיים שתחוו, יותר מנישואים אפילו. זה חזק. השותפים יראו צדדים בכם שאפילו הבן זוג לא רואה ולא מכיר, החברים וההורים שלכם לא מכירים. זאת החשיפה הראשונה, השיברון הראשון, הקושי וההצלחה הראשונים. השותף ישקף לכם את החוויות בתמצית. ככל שתרגישו יותר נח עם השותף כך המיזם יצא לאור טוב יותר. סבא שלי תמיד אמר שאם צריכים יותר מעמוד כדי להסדיר את היחסים עם השותף אז אתה בבעיה."

נשים יזמיות, יתרון או חיסרון?

ליבי: "כאישה את בולטת יותר. צריך להפוך לימונים ללימונדה. גם אם לוקחים אותי על תקן האישה המייצגת לצד החיגר, הצולע והליצן, צריך לדחוף ולנצל את המצב. נשים מביאות משהו אחר וצוות צריך להיות מגוון."

הילה: "לכל מי שאני מכירה זה עבד כהזדמנות, את בולטת יותר. אומנם קשה, אך זאת הזדמנות."

גלי: "אשטון קוצ'ר שהיה בארץ לאחרונה נשאל האם הם מנסים לקדם נשים יזמיות והוא ענה "We don't care" ודבק בתשובה. גם לכם לא צריך להיות איכפת."

קונפליקט בית-עבודה

ליבי: "אני מרגישה שקצת מחביאים את זה כמו הקושי באימהות. יש קושי גדול בלהיות אישה יזמית. התקרה קיימת והשאלה כמה בועטים בה ובאיזה פטיש. בכל קריירה ולא רק יזמית יש קושי וישנים פחות בלילה."

גלי: "העבודה היא לא דבר רע ולא פוגע בילדים שלי אלא מעשיר אותי וגם אותם. גם בחופשת הלידה אפשר לענות על מיילים. אל תשכחו שכשאתן הבוס אף אחד לא אומר לכם מתי להגיע ומתי ללכת. אתן אלה שמחליטות."

לסיכום, יזמות נשית, כמו יזמות גברית וכמו כל קריירה, היא סוג של חיידק וזה תמיד, תמיד כרוך בהרבה עבודה קשה, מסירות, חלומות ורצון להצליח.

נשים יזמיות

שייך לנושאים: הצלחה, יזמות, קריירה