שם הכותב: תאריך: 22 פברואר 2013

חלק ב' של הפוסט "יזמות אישית באמצעות קריירה מקבילה" שפורסם ב-07 בפברואר 2013.

מרגישים "תקועים"? רוצים לעשות משהו אחר עם עצמכם? אתם לא לבד!

גם הפוסט הנוכחי יעסוק בנושא, ולמרות שהורחב על כך בפוסט הקודם, להלן סיכום קצר:

הבעיה – לא אחת אנו נאלצים לעבוד במקצועות שלא עונים על כל הצרכים שלנו.

הפתרון – אני טוען שניתן בגישה של "יזמות אישית" לנהל את הקריירה והפיתוח האישי שלכם, וזאת בעזרתה של קריירה מקבילה (Parallel Career).

עלי לספר לכם שלמרות שהנני עובד כיום בעיקר עם הראש, תמיד היתה לי התשוקה ליצור משהו עם הידיים – יש מאין, ולהשאיר חותם על העולם. קריירה מקבילה הינה פתרון המאפשר לכל אחד לקחת את שאיפותיו, רצונותיו, את ה"מוזות" שלו, ולהפכם למציאות. הקריירה המקבילה הינה הדרך וגם המטרה למלא את הנפש, ללא החשש להחסיר מצרכי הגוף.

עלי לציין, כי כל ניסיון למציאת קריירה מקבילה שאציג יתחיל מהסוף, מדמות לחיקוי שהצליחה להגשים את חלומה באותה דרך. לאחר מכן, אציג את דרכי, את הטיפים שלי ואת סיפורי בהתחקות אחר הקריירה המקבילה.

קריירה מקבילה – עיצוב ויצירה

דמות לחיקוי – סגן אלוף במיל' אילן גריבי (להלן: "אילן"), מומחה עולמי באמנות האוריגמי. אילן מספר שהחל לקפל נייר כבר כשלמד בכיתה ו', עת התוודע לספרי האוריגמי שנמכרו בארץ. התחביב נשאר כתחביב ואת הבמה תפסה קריירה מבטיחה בחיל המודיעין. לאחר השחרור מצה"ל בדרגת סגן אלוף החליט אילן להעביר את "תחביבו" למרכז הבמה ולצאת אל קריירה חדשה בתור אומן אוריגמי. אילן אשר המתמחה בקיפול תבניות החוזרות על עצמן תוך כדי שימוש בגיליון נייר אחד (Tessellation), הציב לעצמו יעד – להציג את יצירותיו בגלריה.

Make a long story short – ה"התעקשויות" של אילן הובילו בסופן אל אלבי צרפתי, מבעלי גלריית המנורות אקווה קריאיישנס, שביקש ממנו להכין מספר מנורות אוריגמי, שאותן הציג בשבוע העיצוב באיטליה. השאר הוא היסטוריה וכיום יש לאילן גלריה בה מציג הוא את יצירותיו.

 טיפים ליצירה

נקודת המוצא של סיפורי מתחילה בדיון ב"מוזה" שלי – אהדתי הגדולה לענף הכדורסל: זהו הספורט בו ניתן לחזות בהתגלמותו האמיתית של האדם, ומנגד, במהלכים שמימיים של אנשים הנוגעים בשמיים. בספורט בו הסינרגיה הקבוצתית היא שם המשחק ומומנטום הוא המטרה, במשחק בו תמיד יש אקשן ואף פעם לא נגמר בתיקו.

זהו הספורט הקבוצתי היחידי בו שלט יחיד בענף שלם. על האדם היחיד בעולמנו שעונה להגדרה הזו, נאמר גם המשפט – "I think it's just God disguised as Michael Jordan", והוא מקור ההשראה שלי.

כיאה לאוהד נאמן הייתי בצעירותי מאלה שאספו גזרי עיתון של גיבורם הספורטיבי (במחשבה שאולי יום אחד יצא מזה משהו). בין היתר נמצאת גם התמונה האלמותית ממשחק המחלה, אשר בה רואים את חברו לקבוצה עוזר לגיבורנו לרדת מהמגרש. בשנות ה- 90 העליזות, העולם לא היה נגיש כמו היום, האינטרנט לא היה קיים, ולשים פעמיך על גופיית המשחק האדומה של מייקל ג'ורדן התבצעה בעזרתו האדיבה של הדוד מקנדה.

חלפו להם הימים התבגרנו וגדלנו, הגופייה האדומה קופלה עמוק בארון וגזרי העיתון הצהיבו להם בשקט במגירה.

התוכנית תמיד היתה שם ואז ביום בהיר אחד נמצא הזמן, המקום, והצורך למלא את החסר החל לקרום עור וגידים:

  1. גזרי העיתון הועתקו במכונת צילום בשחור לבן, הודבקו על בריסטול עמיד לחמצון ויצרו מעין רקע אפור אשר היווה ניגודיות לגופייה האדומה מדם;
  2. הגופייה נתפרה לבריסטול בחוט ניילון במטרה להראות טפח ולהציג טפחיים של רגעים קסומים מהיסטורית הכדורסל;
  3. היצירה מוסגרה במסגרת קופסא אשר העניקה חלל ונפח לגופייה;
  4. מיקום הצגת היצירה נקבע בגאווה בסלון, במטרה להעניק גוון אישי ומקורי לסלון.  יש לציין כי אישתי שתחיה (מושג שנלקח מטור שבועי של ח"כ טרי), התאהבה בה ממבט ראשון והתעקשה למקם את היצירה במיקום הנ"ל.

IMG_2009

דוגמא זו מראה כיצד ניתן להפוך אהדה וכמיהה, למשהו ממשי, במתווה של יצירה, אולם –  "הדרך למסחור (לגיהינום) ארוכה ורצופה מהמורות (כוונות) טובות".

המחשבה למסחור היצירה וליצירת דוגמאות נוספות קיימת –  "אם זה בעזרת פתיחת דף פייסבוק המציג יצירות ומזמין כל אוהד ספורט לקבל את אלילו (כולל רגעיו הגדולים) הישר בסלון" – אך נדחית כרגע בשל עלות מכר גבוה (עלות המסגור ועלות גופיה/חולצה הינן גבוהות).

 אני נהניתי לכתוב, ליצור ולהציג את יצירתי. מקווה שנהניתם לקרוא את הפוסט הנוכחי, ושהתחביב שלכם יהפוך לעסק היזמי הבא שלכם. אסיים באיחולי מזל טוב למייקל לרגל יום הולדתו ה- 50 שחל בתאריך 17.2.13.

שייך לנושאים: הצלחה, יזמות, קריירה