שם הכותב: תאריך: 11 פברואר 2013

בימים בהם החדשנות, הידע והטכנולוגיה משתנים בקצב מסחרר, אנו מחויבים להצטייד בכלים חדשניים ועדכניים כדי שנוכל לשמור על קיומינו במפת המשחק הגלובאלי ובכדי שנמשיך לשאת בגאון את התואר " Start-Up Nation". כיום ניכרת הדרישה לטכנולוגיות שיגנו על ביטחוננו, למיזמים בתחום הביו-מד שישפרו את בריאותינו, ליצירת מקומות תעסוקה חדשים שיבטיחו את פרנסתנו ולהגדלת תרבות הפנאי שתעשיר את זמננו – לשם כך נדרש המוח היהודי להמציא לנו פטנטים.

מוסדות לימוד רבים בעולם מזמן כבר לא נשארו אדישים והבינו שפיתוח חממות יזמות באקדמיה הינו הכרחי לעתידן ולעתיד הסטודנט, לא בכדי באוניברסיטה יוקרתית כמו "סטנפורד", קורס היזמות הינו בגדר חובה בתואר ראשון.

לפיכך, רמת המודעות לפיתוח חממות יזמות באקדמיה צוברת תאוצה וכיום נמצאת במגמת עליה, חממות רבות מהוות מרכיב מרכזי בסימביוזה שבין האקדמיה והפרקטיקה בעולם העסקים ובכלל. בשל  הדרישה  לפתרונות תכופים עבור חוסר היציבות הכלכלי והביטחוני באזורינו, פיתוח החשיבה היזמית לבעיות ברות קיימא הכרחי וחשוב לא פחות מתרומתם של מקצועות אחרים בתואר האקדמי. ישנם מוסדות לימוד רבים שכבר הקימו חממות יזמות המקנות נקודות זכות בתואר: באוניברסיטת ת"א קיימת חממת יזמות בשם ",StarTAU"  בבינתחומי יש את "IDSeeds" ,בטכניון את " "BEICוהשנה צמחה במכללה למנהל בראשון לציון חממת יזמות חדשה בשם "COME" (College of Management Entrepreneurship).

 אופן הלימוד בחממת יזמות אקדמית שונה במקצת משיטת הלימוד המסורתית כפי שהכרנו עד כה, מדובר ביישום מתודות מחקר מגוונות המשתנות בעקבות הצרכים גלובליים, חדשנות וטכנולוגיה. יחד עם זאת, נדרש ידע והבנה בתחומים שונים כגון: חשבונאות, שיווק, משפטים, מימון, פסיכולוגיה, הנדסה, מחשבים ועוד. בכדי לעמוד בכל סטנדרטים, נדרשים הסטודנטים לעבוד בצוות ולהתייעץ באופן שוטף עם אנשי האקדמיה ואנשי מפתח מקצועיים מעולם הפרקטיקה המכונים גם בז'רגון החממה- "מנטורים".

השילוב בין ניסיונם העשיר של ה"מנטורים" ובין הידע ובקיעותם של אנשי המחקר לאסטרטגיה ויזמות באקדמיה, מאפשר יצירת פלטפורמת לימוד ענפה בה מקבל הסטודנט את מיטב הכלים החיוניים להגשמת המיזם באופן פרו-אקטיבי ומפוקח.

במהלך סדנת חממת היזמות של המכללה למנהל נחשפים הסטודנטים להבנה עמוקה יותר של עולם היזמות, רוכשים כלים פרקטיים שיעזרו לפתח סטארט-אפ חדש מרגעי התכנון והמחקר הראשונים דרך שלב יישומי שבפיתוח ועד השלב בו מציגים את המיזם בפני המשקיעים. לומדים מניסיונם של "המנטורים", מהצלחתם וצלקותיהם של יזמים אורחים מהשטח, אשר מספרים לסטודטנים על חשיבותם של נושאים כמו: התמודדות עם כישלונות ומשברים, אילו סוגי שותפים כדאי לצרף למיזם, עם מי מומלץ להתייעץ, עם מי כדאי לפתח קשרים וכיצד מנהלים משא ומתן רציונאלי.

Bulb