שם הכותב: תאריך: 11 מרץ 2013

התוכנית "עושים עסקים" של "יזמים צעירים ישראל" בשיתוף המחלקה לאסטרטגיה ויזמות במכללה למנהל נועדה לעודד ולחשוף בני נוער לנושא היזמות העסקית.

אהלן, אני שירה, רכזת  אזור השפלה של ארגון "יזמים צעירים", אם אתם סטודנטים למנע"ס במכללה למנהל, וודאי נתקלתם ביזמים הצעירים או לפחות השם מצלצל לכם…

"יזמים צעירים ישראל" הינו מלכ"ר העוסק בחינוך ועידוד בני נוער ליזמות, חשיבה עסקית והתנהגות אתית. התוכנית "עושים עסקים" נועדה לעודד ולחשוף בני נוער לנושא היזמות העסקית. התוכנית הינה התנסות מעשית בהקמה של "מיני חברה" עסקית  על ידי קבוצה של כ-15 בני נוער. הם בוחרים וממנים בעלי תפקידים, לומדים ומתנסים בניהול ובעבודת צוות, בגיוס הון, בחירת מוצר, בדיקת כדאיות כלכלית, הכנת תוכנית עסקית, בניית אב-טיפוס, ביצוע סקר שוק. כמו כן, הם נחשפים לתהליכי ייצור ומתנסים בשיווק ומכירה, ניהול כספים ודיווח.

קבוצות התלמידים פועלות לאורך שנת לימודים אחת בהנחיה ובהדרכה של צוות הכולל: מורים ממערכת החינוך, מנחים עסקיים מתנדבים וגולת הכותרת: סטודנטים למנע"ס מהמכללה למנהל. כל זאת בליווי המסור של ד"ר דפנה קריב וגב' רויטל אלטברגר שתורמות רבות מהידע והניסיון שלהן.

הקבוצות השונות משתתפות באירועים ותחרויות אזוריות וארציות. הקבוצות הזוכות, יוצאות מדי שנה לייצג את ישראל בירידים ותחרויות בינ"ל. בשנה שעברה, למשל, קבוצת הילדים שייצגו אותנו בתחרות האירופאית זכו במקום השני המכובד מבין 34 מדינות!

למותר לציין את חשיבות הכשרתם של בני נוער ליצירה וליזמות, בכל התחומים. אולם חשוב להדגיש כי התוכנית שלנו מקנה לילדים ניסיון וידע במסגרת חוויה מיוחדת של "לימוד תוך עשייה" ועבודת צוות. היא מקנה להם תחושת ביטחון עצמי ומעוררת בהם יצירתיות והתלהבות. התוכנית מאפשרת טיפוח מנהיגות, הטלת מרות והאצלת סמכויות, ובנוסף היא מפתחת חשיבה יוצרת. בוגרי התוכנית מעידים לא אחת כי חוויה זו שינתה אצלם דפוסי חשיבה והתנהגות והשפיעה על החלטותיהם לגבי דרכם בעתיד.

אני מלווה את הקבוצות המופלאות הללו זו השנה השנייה ואני נדהמת כל פעם מחדש-  הן מהילדים שמוחם הקודח מעלה רעיונות מקסימים ויצירתיים שתמיד מצליחים להפתיע; והן מהמנחים המדהימים שכל כך מסורים ומשקיעים רבות בקבוצת היזמים שלהם. ברמה האישית, הכי כייף לי  לשמוע את המנחים, (מבלי שהם אפילו שמים לב לכך) מכנים את חברי הקבוצה "הילדים שלי" כאשר הם מספרים לי עליהם,  ממש רואים את הניצוץ בעיניים, כמו הורים גאים…

זה לא פשוט, זה לא קל, מאוד מאתגר ודורש הרבה השקעה, סבלנות ואכפתיות אבל בסוף השנה, כאשר לקבוצה יש תוצרים- הן מבחינת המוצר והן מבחינת הבנת התהליך העסקי היזמי- ללא ספק, זה שווה הכל!

נשמע לכם מעניין? בא לכם לקחת חלק בעשייה המבורכת שלנו? נשמח אם תצטרפו למשפחת "יזמים צעירים"! אם אתם סטודנטים שנה ג' למנע"ס במכללה למנהל, בעלי אוריינטציה לילדים, ומחפשים פרויקט גמר המאפשר למידה והתנסות אמיתית בשטח, עם השפעה, השארת חותם והמון סיפוק – מקומכם איתנו!!!

כבר לא סטודנטים אך בעלי רוח יזמית ובעלי ניסיון?  הצטרפו אלינו ותשמשו כמנחים עסקיים. לפרטים נוספים- מוזמנים לפנות לשירה מוליאן או לרויטל אלטברגר!

להלן חלק מהמוצרים שפותחו ע"י היזמים הצעירים:

חולצת מגבת מתלה פלא קיובינס

שייך לנושאים: חדשנות, חממה, יזמות, קהילה