שם הכותב: תאריך: 02 ספטמבר 2014

במהלך סוף השבוע  האחרון נשבר שיא עולמי בגיוס ההמונים ללא אחרת מ- צידנית הפלא.
ה "קולסט- קולר" גייס כבר 13 מיליון דולר! בקיקסטארטר.
סקרן אותי לדעת מה הסיפור מאחורי, הצידנית המשודרגת שמטריפה את אמריקה, בזכות שלל חדשנויות:
היא טוענת את האייפון שלך, כוללת אור פנימי, בלנדר ורמקולים מובנים.
אז מסתבר שסיפור ההצלחה האדיר הזה לווה בהמון קשיים של היזם מאחורי המוצר הזה ולמעשה הוא כבר העלה אותו בעבר אך נכשל הנה הפרטים:

1. בנובמבר שעבר ריאן גרייפר ממציא הקולסט קולר העלה אותו בקיקסטארטר עם יעד גיוס של 125 אלף דולר, אך לא הגיע ליעד והקמפיין נכשל ובוטל.
בניתוח לאחור ריאן טוען שזה היה עיתוי אומלל, ריאן אולי ממציא גאון אבל לעלות קמפיין גיוס למוצר לפיקניק בשיא החורף, זה כנראה לא רעיון מדהים.

2 המצאה כושלת נוספת שלו הייתה רוגטקה שיורה קפסולות של ג'לי אלכוהולי, מתוך ניסיון לעקוף את איסור שתיית האלכוהול בסן דייגו…

3 בנובמבר 2011 ריאן רשם פטנט בארה"ב על "סמן לתליית תמונות" מעין מכשיר שעוזר למצוא את המקום האידאלי לתליית התמונה על ידי מדבקה מיוחדת שגם יודעת לסמן נקודה. גם המצאה זו נכשלה.

4 ריאן לא התייאש והבריק עם הבוננזה הבאה – צלחת אוכל לכלבים שמתקפלת לגודל של כרטיס אשראי ונכנסת לארנק. גם היא סיימה ככישלון מוחלט עוד לפני שהתחילה.

5 ואז הוא ריאן החליט לנסות שוב ולהשיק מחדש את הקולסט-קולר, הוא המתין לקיץ, שיפר משמעותית את העיצוב של המוצר, חתך את סכום הגיוס המבוקש ל- 50 אלף דולר והוסיף כמה פיצ'רים חדשים.
מיד כשהשיק היו לו כבר כמה עשרות מגבים מראש (זוכרים? אלו מהסיבוב הקודם) שאומנם התאכזבו מהכישלון הקודם אבל חשקו בצידנית הפלא. מה שנתן מומנטום אדיר לקמפיין ברוח מבצע סבתא "תתחיל הכי מהר ורק תגביר" וכך המוצר הפך ללהיט אדיר, גייס 20,000% יותר משביקש והפך את היזם הנחוש והמתמיד למיליונר.

 

עוד על הקולסט קולר ברשת תוכלו למצוא כאן >> http://time.com/3238264/coolest-cooler-kickstarter/

—————————————————————————————————————————————————-

הפוסט נכתב ע"י ערן גפן מייסד Gefen Team סוכנות לקריאייטיב וחדשנות העובדת עם לקוחות מהמובילים במשק כגון קוקה-קולה, האוניברסיטה העברית, בזק ועוד.

גפן ממייסדי שוק האינטראקטיב בישראל הקים את Y&R אינטראקטיב מקבוצת שלמור אבנון עמיחי, זכה להכרה עולמית ופרסים רבים ביניהם 7 אריות בפסטיבל הפרסום בקאן.

Gteam.org Linkedin | Facebook

 

 

שייך לנושאים: כללי