הרעיון: Biznovate (חדשנות עסקית) זה אנחנו. בכדי להפוך מנהלים צעירים לבכירים ולמובילים צריך לחשוב באופן חדשני, ליזום, לפתח אסטרטגיות ולהיות בעלי הגמישות המאפשרת לטפח את הפוטנציאל להנהיג ארגונים במשק המקומי, והגלובלי, אל מול אתגרי השינויים הצפויים בכלכלה הגלובלית.

מי אנחנו? מרצים, בוגרים וסטודנטים של המחלקה לאסטרטגיה ויזמות בבית הספר למינהל עסקים,  מנהלים בכירים מהתעשייה ויזמים לעתיד שרוצים לתרום מהידע והניסיון שלנו באקדמיה ובעולם העסקים, לשתף וליצור קשרים חדשים.

מה בבלוג? כל מה שחדשני, החוויה היזמית, פיתוח וטיפוח אסטרטגיות – כל אלה הם לחם חוקנו. נשתדל להביא יזמים שישתפו מהחוויה האישית שלהם, כל מה שחדש בעולם הניהול העסקי, חוויות והמלצות של אנשי עסקים, ידע אקדמי בנושאים כמו אסטרטגיה תחרותית, עסקית ותאגידית, יעוץ אסטרטגי, מיזוגים ורכישות, מיזמים משותפים ובריתות אסטרטגיות בינלאומיים, מנהיגות, אינטגרטיביות ואינטרדיסציפלינריות, יזמות וחדשנות.

בשנים האחרונות אנו עדים גם ליזמות חברתית הפורחת בכל תחומי החיים (כמעט) ונשתדל לתת לה במה מכובדת עם יזמויות חדשות, המלצות וסיפורים מהחיים.

מה אנחו עוד עושים בתחום היזמות?

במסגרת המחלקה לאסטרטגיה ויזמות פועלים חממה ומאיץ (accelerator) המיועדים לסטודנטים בעלי רעיונות יזמיים אשר מעוניינים לממש את הרעיון למיזם. במסגרות הללו עוברים הסטודנטים תהליך יזמי המלווה בסגל אקדמי, מנטורים שהם יזמים סדרתיים, מנהלי חממות ואנשי עסקים בקהילה היזמית. בנוסף, עומד לרשות הסטודנטים מעגל מומחים המורכב מאנשי מקצוע בתחומים שונים הרלוונטים להקמת מיזמים.

הסטודנטים לומדים אסטרטגיות שונות להקמה וניהול עסק יזמי תוך שהם עוברים מפגשי הזנקה, פאנלים מול מומחים, ומשקיעים, נחשפים ליזמים מעוררי השראה, פועלים במתודולוגיות עבודה מתקדמות המותאמות ללימוד יזמות, ולמעשה חווים במהלך שנה אקדמית את עולם היזמות בזעיר אנפין.

תהליך העבודה הינו אינטנסיבי ושואב, מי שמקדיש את זמנו ומרצו לתהליך, יכול להרחיב את סל התיפקודים והכלים שלו, כמו-כן יעמיק את הנטוורקינג שלו ואת היכרותו עם העולם המרתק והמסקרן הזה – עולם היזמות.

במסגרת שיתופי-הפעולה שלנו אנו מזמנים לסטודנטים התלמדות במאיץ של מייקרוסופט (על בסיס תחרותי), שם מתלווים הסטודנטים למיזמים המונבטים במאיץ ומלווים את המיזם מתחילתו, מתוודעים לניתוחי שוק, דיונים, פגישות של הבורד, ועוד, ועוד.

כמו-כן, במסגרת פיתוח קהילת אסטרטגיה ויזמות פעילה, אנו מעודדים את הסטודנטים והבוגרים שלנו להוות 'מובילי דרך', כלומר לפעול עמנו בצמידות להובלת שינויים וטרנדים במתודולוגיות עדכניות. אחת לחודש אנו מקיימים פאנלים הפתוחים לקהל הרחב עם דמויות מעוררות השראה.

המחלקה לאסטרטגיה ויזמות:

המחלקה מיועדת להכשיר סטודנטים לתואר שני המתעניינים באחד או יותר מהמוקדים הבאים: אסטרטגיה, יזמות (כולל הקמת עסק יזמי וחדשנות פנים ארגונית), וניהול בינלאומי. מי שמעוניינן להשתלב בניהול בכיר, להיות שותף בתהליכים אסטרטגיים, ולהוביל תהליכי שינוי, פיתוח ותכנון רב מימדיים, ימצא עיניין במוקד 'אסטרטגיה'. מי שמעוניין לפתוח עסק יזמי או שכבר נמצא פתח עסק יזמי, או מי שמעוניין להוביל תהליכי חדשנות פנים ארגוניים יתעניין במוקד 'יזמות', ואילו מי שמעוניין להתשלב בניהול רב לאומי, הן בתהליכים אסטרטגיים או שינוי, ייזום וחדשנות, ימצא עיניין במוקד 'ניהול בינלאומי'.

המחלקה מציעה מגוון קורסים, תכניות חממה, מגוון פעילויות. זוהי מחלקה דינאמית, רוויית עשייה וחדוות עשייה, הוכללים פאנלים, שולחנות עגולים, תחרויות, וכל זאת באמצעות שיתופי-פעולה עם גופים כמו מייקורסופט, סמסנוג, סטארט-אפים, חממות, ושת"פ עם מוסדות בחו"ל.

ראש המחלקה היא ד"ר דפנה קריב, מומחית בתחום היזמות, חדשנות ויזמות בינ"ל.

הצטרפו אלינו

יש לכם ניסיון ביזמות? חושבים אסטרטגית? יודעים לנהל ולהרים פרוייקטים? יש לכם רעיון ליוזמה חברתית? הצטרפו לכותבים שלנו! ניתן להגיב בבלוג או לשלוח

אי-מייל ל- yifatle2@colman.ac.il

יפעת ליבוביץ, בוגרת תואר שני במנהל ציבורי ובעלת ניסיון רב ביזמות הנה העורכת הראשית של הבלוג.