שם הכותב: תאריך: 29 יולי 2013

אני לא מסוגל לאחר לפגישות. יש לי, למרבה הצער או השמחה (תלוי בעינו של המתבונן אני מניח), מן אובססיה כזאת לעמידה בזמנים. אם אני חש בדרך לפגישה שאני עומד לאחר, מיד אני נכנס למסכת לא נעימה של לחצים, ובדרך כלל, הפלא ופלא, אני עדיין מצליח להגיע למקום המיועד דקות ארוכות לפני שהפגישה מתחילה. לבסוף, ולצערי, כמעט תמיד אני מוצא עצמי יושב וממתין לחבר או לקוח שיואילו בטובם להגיע. על פי בדיקה שערכתי, ממוצע הדקות בהן אני יושב וממתין עובר בקלות את השלושים, שאגב רובן המכריע הנן אחרי מועד תחילת הפגישה. תודה לאל לסמארטפון, שמנעים את זמני בתווך.

אז לאלו שכמותי ולאלו מצידו השני של המתרס הרבה יותר ככל הנראה, ישנו סטארט-אפ חדש שטורף את כל הקלפים ומסייע לכולם לצאת מהמצבים הלא נעימים בצורה מאוד אלגנטית. הרעיון אגב הגיע ממקום אחר לגמרי. היזם לשעבר והאנג'ל בהווה, ביל לי, טען במאמר ל-PC MAGAZINE, שהוא רצה להמציא כלי שלמעשה יעזור לו להתמודד עם תכנון מאות פגישות בכל שנה. הוא אכן עשה הרבה יותר מכך והביא לעולם כלי אולטימטיבי. הוא חבר לשניים, שגם הם מאוד ידועים בתחום: אדוארד מרקס, שהביא לנו את INEDIBLE SOFTWARE, חברה שפיתחה משחקים רבים לסמארטפון כמו AIR GUITAR, ובסוף נמכרה ל-MEDL MOBILE, ומייק בלשה, אחד המפתחים המקוריים של גוגל כרום. שלושתם יחד הביאו לנו את TWIST, האפליקציה שתהפוך את ההמתנה למאחרים כרוניים ואת תכנון הזמן של הממתינים לנסבלת, יעילה ואפילו רחמנא ליצלן, כיפית.

late

האפליקציה, שכרגע עובדת אך ורק במדינות דוברות אנגלית: ארה"ב, קנדה, בריטניה ואוסטרליה, מבצעת קונסולידציה של מספר אפליקציות ידועות, כגון: GOOGLE MAPS, YELP, TWITTER ועוד ומאפשרת לאנשים לראות היכן החברים או הלקוחות שלהם נמצאים בכל רגע נתון והכי חשוב, כמה הם רחוקים ממקום הפגישה ותוך כמה זמן יגיעו, בשילוב עם מצב התנועה או סוג התחבורה שבחרו (רגל, אוטובוס, מכונית וכו'). האפליקציה, שתחילה פותחה למכשירי אייפון, תומכת היום גם באנדרואיד ובקרוב תהפוך להיות בינלאומית.

פלוני יכול לעדכן פגישה ב-TWIST ולהזמין אליה משתתפים, כמו גם לעדכן את מקום הפגישה המיועד. לקראת מועד הפגישה, יהיה ניתן לראות כאמור את סוג התחבורה בו בחרו כל המיועדים, את הדרך שעברו, והכי חשוב – המשתתפים מקבלים עדכונים לפי בחירה, ע"י SMS או עדכונים ישירים מהאפליקציה לגבי המרחק בזמן של כולם מיעד הפגישה.

אין ספק שהאפליקציה הזו היא העתיד שמידפק על דלתנו. הרעיון הוא גאוני ואין סוף למקומות אליהם יוכל להתפתח בסופו של דבר. מומחים רבים מעריכים שבעתיד חברות כמו פדקס, דומינוס פיצה ואחרות ישתמשו בו כדי לדווח ללקוחות שלהן היכן נמצאים השליחים בכל רגע נתון. מנהלים רבים ידאגו לתאם דרך המזכירות שלהם את הלו"ז. למשל, המנהל יוכל להודיע בלחיצת כפתור, שיצא מהבית, והמזכירה תוכל לעדכן את הלו"ז שלו בדיוק לפי זמן ההגעה המשוער.

אין סוף לפתרונות שהאפליקציה הזו מציגה, ובמיוחד אם נחזור לנקודת ההתחלה, היא תסייע לאנשים כמוני להפסיק ולבזבז זמן בציפייה לאנשים אחרים שיעמדו בזמנים. אם ניקח את תמונת הראי של העניין, חבריי ובמיוחד אלו המאחרים הכרוניים מתוכם, יוכלו להרגיע אותי ולעדכן שהם סוף סוף יצאו לדרך, עשרים דקות אחרי שזמן הפגישה המקורי כבר חלף לו. בינתיים אני אחכה לאפליקציה שתכריח אותם לצאת בזמן מהבית.

am i late

שייך לנושאים: חדשנות, יזמות