שם הכותב: תאריך: 21 מאי 2014

אם היו מספרים לי בתחילת התהליך של גיבוש הצוות ובדיקת ההיתכנות של הרעיון, שבסופו יהיה לנו מוצר שנמצא בשלבי
פיתוח של גירסת אלפא, עם מס' משקיעים שמתעניינים בו, לא הייתי מאמין!

"פיבוטים" חוזרים ונשנים היו חלק בלתי נפרד מהתהליך ומזל שלמדנו כבר בתחילת הדרך שגמישות היא הכרחית בתהליך –
ככה קיבלנו אותה באהבה והתוצאה.. מדהימה!

לכבוד אירוע ה- Demo Day ביום א' הקרוב, טל ברמן מצוות OnBoard מספר על החוויה שעבר עם הצוות שלו בתכנית המאיץ
של המחלקה שלנו.

כשהגענו ללילה הלבן אי שם בשלהי הקיץ שעבר, באמת ובתמים לא ידענו איזו חוויה מצפה לנו בתהליך המדהים הזה של המאיץ.
כן, אני יודע… דפנה, רויטל ושאר הצוות, הכינו אותנו לקושי, אבל לפחות מבחינתי, הקושי אליו התכוננתי היה פיסי, דהיינו עומס בשילוב של הלימודים והעבודה בנוסף לפרויקט הדורש הנ"ל. אף אחד לא הכין אותנו לקושי המנטלי של עבודה נטו בסביבה ללא ודאות בצוותא עם המון שיפוטיות מסביב.

All in One  - ultimate Saas tool for sports coaches

"all in one" ultimate Saas tool for sports coaches

התגבשנו לצוות מעולה: אבישי גרץ, לי-און ישראלי ואנוכי, אנחנו הרבה לפני שותפים במיזם, חברים לחיים, וזה חד משמעית בזכות התהליך המקסים שעברנו יחד. כבר בתחילת התהליך היינו צריכים לבחור מנטור (כמובן, בתמונת הראי, צריך להיות כנה ולומר שהמנטור בחר בנו הרבה יותר), ואנחנו גאים, שמחים ואסירי תודה, על העובדה שמי שליווה אותנו במהלך שבעת החודשים לערך האחרונים היה מר יורם הלוי.

יורם לאורך כל התהליך היה הסלע עליו נשענו, במיוחד ברגעים הקשים של הלחץ הפיסי והמנטלי. יורם היה איתנו בכל פגישה, בכל צעד, בכל רגע מחלוקת ובכל קושי שהצריך תגובה ושינוי. העיצות הטובות, הכתף להישען עליה והידיעה שהוא נמצא מאחורינו בכל צעד ושעל, זה משהו שקשה להודות עליו מספיק. אין ספק וניתן להגיד זאת באופן שאינו משתמע לשני פנים, בלי יורם – לא היינו מגיעים לאן שהגענו.

 את התהליך התחלנו עם רעיון מאוד פשוט של הצגת לוח אלקטרוני דרך הטאבלט למאמן הספורט לשימוש בעת משחקים ותחרויות, אך מיד הבנו שכנראה הרעיון הזה אינו מספיק טוב או בכלל פרקטי ליישום. יחד עם זאת, ידענו עוד במהלך בדיקת ההיתכנות לשנות את הרעיון למשהו הרבה יותר חיוני ותורם לקהל היעד של המוצר. מעבר לכך, תכננו לשווק את המוצר לקהל לקוחות אחר, דהיינו למועדוני הספורט עצמם, ומיד הבנו שיש כאן בעיה קרדינלית מבחינת המאמנים, שמעוניינים לשמר את הידע אצלם. אי לכך, החלטנו לשווק את המוצר ישירות אליהם. אלו הן רק מספר מצומצם של התהפוכות שעברנו במהלך החודשים האחרונים בתהליך. לשמחתנו היינו מוכנים ל"פיבוטים" החוזרים והנשנים הללו, אחרי שעוד בתחילת התהליך צוות המאיץ בראשות דפנה הבהירו לנו שהרעיון שלנו עוד עומד לקבל תפניות כאלה ואחרות פעמים רבות. ידענו להיות מספיק גמישים ולהשתנות עם הדרישות שהשוק וקהל היעד שלנו הכתיבו.

צוות Onboard עם ד"ר דפנה קריב ורויטל אלטברגר

צוות Onboard עם ד"ר דפנה קריב ורויטל אלטברגר

 העבודה של צוות המאיץ יחד עם המנטור שלנו לאורך הדרך, החדירו בנו את הביטחון והאמונה שאנו באמת מסוגלים להגיע אל אותו האופק, וכמו כן ידעו ברגעים קשים להבהיר לנו שהאור בקצה המנהרה הוא ממש לא הרכבת שמגיעה ממול אלא משהו הרבה יותר אופטימי ומבטיח. על כל אלו והרבה דברים נוספים אנחנו רוצים להודות לכולם ומקווים ליהנות כמה שיותר באירוע הדמו דיי וכמובן לאחר מכן, כשנמשיך הלאה ונתחיל לשווק את המוצר אותו אנו מפתחים.

אם היו מבקשים ממני לתת עצות לאלו מאיתנו שיהיו חלק מהחממה או המאיץ במחזור הבא, אז יש לי שתיים: אמונה וחיזוק הצוות.

לא תמיד האנשים מסביב יאהבו את הרעיון שלך, ואפילו אם תוכיח את הצורך הגדול או ההיתכנות, עדיין יהיו הספקנים.

המשל על הצפרדע החירשת שהגיעה יחידה לראש ההר על אף הקריאות של חבריה בתחתית שאין לה כל סיכוי, נכון מאוד והרבה יותר במקרה זה.

תאמין בעצמך וביכולות שלך, אולם כמובן, אסור ללכת עם הראש בקיר. אם אנשים, שהם קהל היעד שלך אומרים שהמוצר אינו נדרש, ככל הנראה אתה צריך לחזור לשולחן השרטוטים, ובכל זאת אל תזנח את האמונה. מעבר לכך, צוות חזק הוא צוות מנצח. תמיד האמנתי בזה כחובב ספורט מושבע. לא תמיד הקבוצות העשירות עם הסגלים הנוצצים מנצחות וזוכות בתארים, נהפכו אותן קבוצות שבהן צוות השחקנים מתגבש ליחידה אחת וכולם עובדים אחד בשביל השני, הן אלו שמסיימות על הפודיום. גם בתהליך יזמי, צוות שבו כולם נותנים מעצמם יותר ממאה אחוזים תוך כדי ויתורים כאלה ואחרים על דברים חשובים לא פחות בחיים שלהם, הם אלו שבסופו של דבר יצליחו למקסם את יכולותיהם.

כמה מילים על המיזם והיזמים  : טל ברמן, אבישי גרטס ולי-און ישראלי

Li-On Israeli, Avishay Gretz, Tal Berman

OnBoard שואפים לקדם את דור מאמני העתיד ואי לכך פיתחנו כלי טכנולוגי פשוט, נוח וכולל, השם את מאמן הספורט במרכז ומביא לו כלי עבודה אולטימטיבי. הכלי, אשר נועד הן למאמן החובב והן למקצוען, מאפשר לו בראש ובראשונה לנהל את סדר יומו, הסגל שלו ואנשי הצוות העובדים עימו, ולאחזר מידע חשוב בכל רגע נתון. המערכת תאפשר בעתיד קבלת עזרה מקצועית ממומחים מחד בצורת רשת שיתופית וחכמת ההמונים ומאידך בצורת עזרה שתינתן מהמערכת עצמה לגבי שיטות משחק ואימון אופציונליות. OnBoard פורצת דרך בתחום מפאת העובדה שעד היום לא פותח כלי ALL IN ONE שיאפשר למאמני הספורט למסד בו את עבודתם ובצורה פשוטה וידידותית.

———————————————————————————————————————————————————————-

 את OnBoard תוכלו לפגוש ב- Roadshow שלנו ביום א' הקרוב, 25/5 בשעה 17:00 בקמפוס המכללה למנהל

הכניסה חינם אך בהרשמה מראש בלינק: http://www.colman.ac.il/AcademicUnits/Administration/Internal_Events/_layouts/colmanevents/event2011.aspx?ID=82)